Titulní stránka PĚTKA PRO VÁS Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

Rekonstrukce dětského hřiště Okrouhlík

Kompletní rekonstrukcí projde ještě letos dětské hřiště Okrouhlík. Záměr na revitalizaci urychlil špatný stav prvků, který po proběhlé sezóně potvrdil audit z počátku zimy. Radnice proto nechala okamžitě zpracovat projekt a nyní vybírá dodavatele. K znovuotevření hřiště by mělo dojít během léta 2017. Do té doby bude možné využívat hřiště Klamovka, kde nyní probíhá rekonstrukce.

Radnice Prahy 5 letos nechá zrekonstruovat dětské hřiště Okrouhlík. Plán na revitalizaci musel být urychlen, protože audit ze začátku zimy, který ověřoval bezpečnost a technický stav hřiště uvádí, že prvky dětského hřiště nejsou ve vyhovujícím bezpečnostním stavu, případně jejich stav neodpovídá normám. „Na audit jsme okamžitě zareagovali a přes zimní měsíce nechali vypracovat projekt rekonstrukce. Nyní vybíráme dodavatele prací a herních prvků. Uděláme maximum proto, aby se hřiště otevřelo v nejbližším možném termínu, tzn. brzy z léta. Jsme si vědomi toho, že je velmi užívané. Zákonné ani výrobní procesy však bohužel neurychlíme,“ říká zástupce starosty Martin Slabý (ANO) s tím, že hřiště musí po provedeném auditu zůstat zavřené. Do znovuotevření hřiště bude možné využívat nedaleké hřiště Klamovka, kde nyní probíhá rekonstrukce - tak, aby bylo co nejdříve k dispozici veřejnosti. Součástí rekonstrukce hřiště Okrouhlík bude nejen obnova herních prvků, mobiliáře a herních ploch, včetně víceúčelového hřiště, ale i umístění toalety pro veřejnost. Opravou projde zároveň i objekt užívaný skautským oddílem. Předpokládané náklady se pohybují kolem šestnácti milionů korun s tím, že peníze půjdou z rozpočtu MHMP.

Publikováno: 16.03.2017, poslední změna: 16.03.2017
Autor: Kancelář starosty