Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

Na Barrandov se vrátí stánky

Poté, co radnice Prahy 5 ukončila v prosinci 2016 provoz nelegálních trhů na Barrandově, připravuje na Tilleho náměstí návrat trhů nových, tentokrát již legálních. Radnice v  tuto chvíli jedná s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy, která je správcem pozemku, o prozatímním umístění alespoň několika stánků, které by pokryly nejnutnější poptávku občanů. Stánky by měly být v provozu od 1. dubna, vždy v době od úterý do pátku.

V prosinci 2016 obdržela radnice Prahy 5 stížnosti obyvatel na prodej nekvalitních potravin, resp. závadných potravin, na trzích na Barrandově. Radnice zde proto okamžitě a v rámci svých pravomocí provedla za asistence policií kontrolu a zjistila, že trhy byly provozovány v rozporu se zákony a vyhláškami a že k jejich provozu neexistuje žádné povolení. Provoz nelegálních trhů proto nechala okamžitě ukončit. „Nemohli jsme tolerovat provoz trhů, které nejsou v souladu s právními předpisy. Trhy jsme ani nezakázali – městská část nemůže zakázat trhy, které nikdy nebyly povolené,“ přibližuje tehdejší situaci zástupce starosty Martin Slabý (ANO) a dodává: „Nicméně jsme si vědomi, že obyvatelé Barrandova trhy potřebují. Podnikáme proto kroky, které povedou k jejich obnovení - ovšem s řádným provozem.“ 

Radnice proto jedná s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy, která je správcem pozemku, aby na Tilleho náměstí mohlo být prozatím umístěno alespoň pár stánků. Ty by měly být v provozu od 1. dubna, vždy v době od úterý do pátku. Zároveň městská část čeká na svěření pozemku do správy od hl. m. Prahy s tím, že po svěření pozemku chce vypsat výběrové řízení na provozovatele trhů - tak, aby se sem trhy, v legální podobě, vrátily. 

Přečteno: 41842x
Publikováno: 15.03.2017, poslední změna: 16.03.2017
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout