Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

 
 
 

Těžko uvěřitelné vandalství řeší Policie

Velkou nevoli široké veřejnosti i zástupců úřadu vyvolalo jednání tří osob, které se v nočních hodinách rozhodly udělat ze stromu hračku pro svého psa. Případ vandalismu je o to kurióznější, že se odehrál přímo před budovou úřadu MČ Prahy 5. Pes poničil strom až do takového stavu, že musel být celý kmen z bezpečnostních důvodů odstraněn. Příslušná městská část si vyžádala záznamy z bezpečnostních kamer a podává na pachatele trestní oznámení. Věcí se bude zabývat Policie ČR.

S informací o zničeném stromu přišel jako první Martin Slabý (ANO), první zástupce starosty, který během státního svátku strom vyfotil a snímek umístil na sociální sítě. „Byl jsem velice naštvaný, když jsem to viděl. A to nejen jako občan, ale také jako zástupce úřadu, kde mám veřejný prostor v gesci,“ vysvětluje Martin Slabý. „Na následující pracovní den jsem proto hned ráno svolal poradu. Vyžádali jsme si záznamy z kamer a domluvili jsme se s legislativním odborem na dalším postupu,“ přibližuje kroky, které následovaly.

Původní podezření vycházelo z předpokladu, že strom někdo poničil mačetou nebo ostrým nožem. Nikomu ale nebylo jasné, proč by se někdo takového jednání dopouštěl. Strom byl v perfektním stavu, nikomu nepřekážel a patřil mezi pevné součásti prostoru před kostelem svatého Václava na náměstí 14. října.

Až záznamy z kamer ukázaly nečekanou kuriozitu. „Nikdy by nás nenapadlo, že takovou škodu způsobí pes. Mysleli jsme, že to byl nějaký společensky unavený občan. Ale dle záznamů kamer se jednalo o tři individua, která navedla psa, aby strom ničil. Dotyční jedinci se u toho všichni dobře bavili,“ upřesňuje Slabý. Během pátečního dopoledne legislativní odbor MČ Prahy 5 dokončuje trestní oznámení, které následně bude podáno na Policii ČR. 

Fotografie poničeného stromu a záběry z kamer jsou k zobrazení zde: https://www.facebook.com/SlabyMartin/posts/434017406974696 

Přečteno: 87947x
Publikováno: 12.05.2017, poslední změna: 12.05.2017
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout