Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

Anketa

Jakou tramvajovou linku ve své pravidelné trase preferujete pro obsluhu Radlic (zastávky Křížová až Radlická)?

Těžko uvěřitelné vandalství řeší Policie

Velkou nevoli široké veřejnosti i zástupců úřadu vyvolalo jednání tří osob, které se v nočních hodinách rozhodly udělat ze stromu hračku pro svého psa. Případ vandalismu je o to kurióznější, že se odehrál přímo před budovou úřadu MČ Prahy 5. Pes poničil strom až do takového stavu, že musel být celý kmen z bezpečnostních důvodů odstraněn. Příslušná městská část si vyžádala záznamy z bezpečnostních kamer a podává na pachatele trestní oznámení. Věcí se bude zabývat Policie ČR.

S informací o zničeném stromu přišel jako první Martin Slabý (ANO), první zástupce starosty, který během státního svátku strom vyfotil a snímek umístil na sociální sítě. „Byl jsem velice naštvaný, když jsem to viděl. A to nejen jako občan, ale také jako zástupce úřadu, kde mám veřejný prostor v gesci,“ vysvětluje Martin Slabý. „Na následující pracovní den jsem proto hned ráno svolal poradu. Vyžádali jsme si záznamy z kamer a domluvili jsme se s legislativním odborem na dalším postupu,“ přibližuje kroky, které následovaly.

Původní podezření vycházelo z předpokladu, že strom někdo poničil mačetou nebo ostrým nožem. Nikomu ale nebylo jasné, proč by se někdo takového jednání dopouštěl. Strom byl v perfektním stavu, nikomu nepřekážel a patřil mezi pevné součásti prostoru před kostelem svatého Václava na náměstí 14. října.

Až záznamy z kamer ukázaly nečekanou kuriozitu. „Nikdy by nás nenapadlo, že takovou škodu způsobí pes. Mysleli jsme, že to byl nějaký společensky unavený občan. Ale dle záznamů kamer se jednalo o tři individua, která navedla psa, aby strom ničil. Dotyční jedinci se u toho všichni dobře bavili,“ upřesňuje Slabý. Během pátečního dopoledne legislativní odbor MČ Prahy 5 dokončuje trestní oznámení, které následně bude podáno na Policii ČR.

Fotografie poničeného stromu a záběry z kamer jsou k zobrazení zde: https://www.facebook.com/SlabyMartin/posts/434017406974696

Publikováno: 12.05.2017, poslední změna: 12.05.2017
Autor: Kancelář starosty