Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

 
 
 

Radnice Prahy 5 podporuje snazší inkluzi dětí jiných národností

Praha 5 ve spolupráci s neziskovou organizací Inclusio podporuje práci s žáky na Základní škole a Mateřské školy v Grafické ulici v rámci projektu „Klub Imagion 2017“.

Po celý rok 2017 se konají v Klubu Imagion volnočasové aktivity, jejichž účelem je podpořit školní úspěšnost dětí a žáků a různých národností a umožnit jim tak snadnější začlenění do společnosti. Magistrát hlavního města Prahy přidělil projektu finanční příspěvek ve výši 50 000 korun.

Žáci z Ruska, Číny, Ukrajiny, ze zemí EU se společně minimálně třikrát týdně setkávají v Klubu Imagion se svými vrstevníky a učí se toleranci a spolupráci v rámci volnočasových aktivit klubu, jako je divadlo pro žáky, interaktivní kino, závěsné kuželky, výstavní místo (pro fotografie a výtvory dětí a žáků), fotografický ateliér, filmový ateliér, prostor pro módní přehlídky a krátká taneční a další pohybová vystoupení, řečniště pro nácvik samostatného projevu v českém jazyce, výukové bludiště a pódium pro loutkové či maňáskové divadlo. V rámci projektu také probíhá pravidelné setkávání sdílení informací a zkušeností s rodiči dětí a žáků.  

 

Více informací naleznete na www.inclusio.cz či na Facebooku: Inclusio ops.

Akce projektu jsou pořádány v rámci projektu MČ Praha 5 „Klub Imagion 2017“ na integraci cizinců financovaného Magistrátem hl. města Prahy a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. 

 

Přečteno: 948x
Publikováno: 12.05.2017, poslední změna: 12.05.2017
Autor: Kancelář starosty
Vytisknout